انتخاب فیلترها
جستجو پیشرفته
جستجو آگهی
قیمت بر حسب تومان
ترنـــج 24 ســـامانه آگهـــی فـــرش و دستبافـــته هـــای ایـــران
منتشر شده در تاریخ 12 اردیبهشت ماه 1399 نمایشگاه فرش دستباف در ایران و جهان
نمایشگاه فرش دستباف در ایران و جهان

ایران، یکی از بزرگترین تولیدکننده های فرش دستباف در جهان است. در این میان، عده بسیاری در تلاش هستند تا بتوانند نمایشگاه هایی را در این زمینه برگزار کنند. در ابتدای این نشست ها نکات بسیاری برای برگزاری این نمایشگاه ها وجود دارد. این هنر دست ایرانی در واقع باید با رعایت ملزومات بسیاری به نمایش گذاشته شود. در این بخش با ما همراه شوید تا شما را با نکات برگزاری نمایشگاه فرش در جهان و ایران آشنا کنیم.

نمایشگاه فرش دستباف باید به صورت تخصصی برگزار شوند یا برای فروش داخلی هستند؟

عده ای از افراد تصور می کنند که حاضر انی که در این مجمع حضور دارند در واقع این کار را برای افزایش صادرات انجام می دهند اما اینطور نیست. این کار علاوه بر اینکه به رونق تولیدات داخلی کمک خواهد کرد، صادراتی بودن فرش ایرانی را نیز اثبات می کند. برخی از افرادی که در این زمینه به صورت فعال حضور دارند می گویند که با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم، برقرار کردن امنیت شغلی برای افرادی که فرش بافی را در کارگاه های خانگی خود انجام می دهند بسیار مهم است. برگزاری این همایش های مختلف در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.

مشتریانی که برای فرش دستباف در خارج از ایران و ایران وجود دارند می دانند که ارزش این فرش ها بسیار بیشتر از آن است که بتوان تصور کرد. شما باید بین فروش داخلی و خارجی فرش تفاوت های بسیاری قائل شوید. کیش را میتوان به عنوان یکی از بخش های تخصصی صادراتی در این زمینه شناخت. مشتریانی که بالقوه و خارجی هستند، با لزوم تفاوت قائل شدن میان همین فروش ها بوده است که محدود فعالانی که در این زمینه وجود دارند نیز با مشکل روبرو شده اند.

بهترین زمان برای برگزاری نمایشگاه های فرش چه وقت است؟

می توان گفت که زمان هایی که مربوط به برگزاری نمایشگاه فرش است می تواند متفاوت باشد. با توجه به اینکه دوره های پیشین این بخش ها معمولا در شهریور ماه بوده است میتوان زمان اصلی را همین موقع دانست. در این زمینه برخی از کشورهایی که حتی میخواهند به عنوان توریست به ایران یا کشورهای دیگر سفر کنند از این نمایشگاه دیدن خواهند کرد.

فرش دستباف ایرانی

فرش دستباف در واقع یک نشان از فرهنگ و هنر ایرانی دارد. اینجاست که شما باید به عنوان فردی که میخواهید در این نمایشگاه شرکت کنید. این فرش ها نه تنها در ایران بلکه در تمام نقاط جهان به عنوان یک نماد جذاب و زیبا از ایران شناخته شده اند. می توان گفت که تاریخچه فرش دستباف ایرانی به تاریخ طبری بر می گردد که همین نشان از این دارد که تاریخچه این فرش ها به زمان های بسیار قدیم برمیگردد.

ضرورتی که امروزه در برگزاری این بخش ها وجود دارد حاکی از این است که شما از این میراث ملی حفاظت کنید. حفظ این میراث کهن وظیفه ای است که شما باید با توجه به وظیفه ملی خود آن را انجام دهید. همانطور که می بینید همه ساله این بخش مورد توجه عده بسیاری قرار گرفته است که تولید کنندگان و همچنین مصرف کنندگان خارجی را نیز به دنبال دارد.

حدود 280 هزار نفر بافنده و همچنین کارگاه های مختلفی به صورت سالانه در تلاش هستند تا بتوانند در این نمایشگاه ها شرکت کنند. اصفهان به عنوان یکی از قطب ها در این زمینه فعالیت خود را برای ایجاد این مراکز مختلف داشته اند. جالب است بدانید که برگزاری این بخش ها در واقع جایگاه اصلی این صنایع دستی را نشان خواهد داد. عده بسیاری از افرادی که در این بخش شرکت می کنند بعدها به عنوان سرمایه گذار در این زمینه وارد عرصه فرش دستباف ایرانی خواهند شد.

از قدیمی ترین تا جدیدترین نمایشگاه های فرش جهان و ایران

نمایشگاه های بسیاری در زمینه های مختلف ایجاد شده اند که حتی عده ای از آن ها در ایران هم نبوده اند. البته که هم اکنون تعداد این نمایشگاه ها رو به افزایش است چرا که توسط این بخش هاست که این هنر معرفی می شود.

فرش ایرانی

مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی استان اصفهان اینطور می گوید که بی توجهی به این هنر در واقع نوعی بی توجهی به فرهنگ و هنر این سرزمین است. تولیدکنندگان مختلفی که در این حوزه فعالیت می کنند از سراسر کشور در تلاش هستند تا بتوانند این صنایع دستی را به جهان معرفی کنند. اعتلای فرش ایرانی چیزی نیست که بتوان آن را انکار کرد. تولیدکنندگانی که در این زمینه وجود دارند به شما کمک خواهند کرد که این هنر را بشناسید و از آن استفاده کنید.

امروزه هم همچنان نمایشگاه های بسیاری در شهرهای مختلف ایجاد می شود که این نمایشگاه ها به شما کمک خواهند کرد که با صنایع مربوط به فرش دست بافته ایرانی آشنا شوید. همچنین فضاهایی در این زمینه وجود دارد که بالغ بر چهار هزار متر خواهد بود و حدود 138 غرفه هم در آن شرکت دارند.

دقت داشته باشید که میتوان به جرات گفت که امروزه فرش دستبافته ایرانی جز بهترین های جهانی است. افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند نه تنها کارگاه هایی هستند که این کار را انجام میدهند، بلکه بخش عمده آن توسط خانوارهایی انجام خواهد شد که کار فرش بافی را به عنوان شغل اصلی خود انجام می دهند. شما با حمایت از فرش ایرانی و نمایشگاه های فرش میتوانید تاثیر بسزایی در این چرخه داشته باشید پس شما هم در این بخش شرکت کنید و با حمایت خود این کالا را به ارزش جهانی آن برسانید!

نظر خود را ارسال کنید