انتخاب فیلترها
جستجو پیشرفته
جستجو آگهی
قیمت بر حسب تومان
ترنـــج 24 ســـامانه آگهـــی فـــرش و دستبافـــته هـــای ایـــران
داستان ترنج 24 و اینکه از کجا و چگونه شروع کردیم

ترنج 24 چگونه متولد شد

فرش دستبافت، این کالای با ارزش ایران، سال هاست که در بازارهای جهانی با مشکلات فراوانی روبرو است که این مشکلات به دلیل اشتباهاتي در زمینه بافت فرش، روش های سنتی، رنگ و نقشه هاي تكراري و عدم توجه به سليقه بازار به وجود آمده است و موجب شده که فرش دستبافت ایران، بخشی از بازار جهاني را از دست بدهد.

درصورتی‌ که كشورهاي ديگر با آگاهی از سلیقه بازار و ارائه طرح های جدید و نقشه های به روز، سهم وسیعی از بازار فرش را در عرصه های جهانی به خود اختصاص داده اند.
فعالیت های ترنج 24 در زمینه فرش دستبافت

فرش دستبافت و مشکلات ایران در بازارهای جهانی فرش باعث شده تا این مجموعه با مطالعات فراوان، در جهت رفع اين مشكلات چاره‌ای بی اندیشد.

سامانه ترنج 24 با كمك اهل فن و با استفاده از تجربیات، پیشنهاد‌ها و راهکارهای آنان، فرایند تهیه و بافت فرش دستبافت را هدفمند نموده و با تهیه نقشه هایی مطابق با نیاز و سلیقه بازار، گامی اساسي در جهت رونق صنعت فرش دستبافت و برپايي مجدد كارگاه هاي قالی بافي و اشتغال بافندگان عزيز، برداشته است.
همچنين صادر کنندگان عزیز در تمامی نقاط کشور می توانند در سامانه اینترنتی ترنج 24 به صورت آنلاين و در كمترين زمان، قالي های نو و عتیقه را به ‌صورت تفكيك شده، مشاهده و تهیه کنند؛ که در گذشته به دلیل عدم شناسايي قالی‌های مورد نياز، این امکان برای صادر کنندگان وجود نداشت.

همچنین کلیه افرادی که در زمینه فرش دستبافت و خدمات مربوطه به آن اعم از قالی‌شویی، داركشي، رفوگري، تهيه ملزومات بافندگي، نقشه، خدمات ترخیص، صادرات و … فعاليت دارند، می توانند با عرضه، معرفی و به نمايش گذاشتن قالی ها، محصولات و خدمات مورد نظر خود، آن ها را به راحتی ارائه داده و يا تهيه نمايند.

اخوان فرشچی